parswood
23 بهمن 1401 - 21:51

مدیران اصول امنیتی را در ارتباطات رعایت کنند

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید اصول امنیتی را در ارتباطات خود رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد قناعت عصر یکشنبه در جلسه شورای اداری استان گفت: باید مراقب باشیم که به خطوط شیطانی نزدیک نشویم چون بدون اینکه خبر داشته باشیم در فتنه‌ها غرق می‌شویم.

وی با بیان این که مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید در برقراری ارتباطات خود با دیگر افراد اصول امنیتی را رعایت کنند، افزود: مردم در زمینه مسائل امنیتی سه گروه هستند، گروهی جاسوس و عامل مستقیم دشمن می‌باشند و دسته‌ای هم افراد خوبی هستند که مسائل امنیتی را به دقت رعایت می‌کنند.

به گفته وی؛ گروهی اگر چه جاسوس نیستند اما کار افراد جاسوس را انجام می‌دهند، این افراد عامل مستقیم نیستند اما عامل غیرمستقیم دشمن برای جاسوسی به شمار می‌روند زیرا دارای تفکرات غرب گرایانه می‌باشند.

استاندار با تأکید بر این که دشمن برای همه کشور برنامه ریزی کرده، تصریح کرد: رعایت اصول امنیتی در برابر دشمن برای همه افراد در هر شغل و جایگاهی ضروری است.
قناعت بیان داشت: باید دقت کنیم فریب شیطان و سرویس‌های اطلاعاتی دشمن را نخوریم زیرا جنگ علیه ملت ایران هر چه پیشتر می‌رویم، علمی تر می‌شود.

وی متذکر شد: تبعات رعایت نکردن اصول امنیتی خسارت‌بار است پس باید دقت کنیم که فریب سرویس‌های جاسوسی دشمن را نخوریم.

استاندار با بیان اینکه دشمن از طریق ضعف افراد نفوذ می‌کند گفت: مدیران باید نسبت به تلفن‌ها و پیامک‌های مشکوک حساس باشند و این موارد را حتماً به مراجع ذیربط اطلاع دهند.

قناعت با اشاره به اینکه انگیزه‌های مالی، موضوعات اخلاقی و… از ضعف‌هایی است که دشمن روی آنها انگشت می‌گذارد، خاطرنشان کرد: برخی افراد به خاطر وجود ضعف و دقت نداشتن در ارتباط‌گیری اولیه جذب سازمان‌های جاسوسی می‌شوند.

وی بر لزوم یاد گرفتن مهارت نه گفتن در ارتباطات میان فردی تأکید کرد و گفت: دشمن ممکن است بیخ گوش باشد و ما خبر نداشته باشیم.

شایان ذکر است؛ در ابتدای این جلسه که با حضور معاونین استاندار و کلیه مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، مدیرکل اطلاعات استان در زمینه جریان نفوذ و تلاش‌های دشمنان در این خصوص و ضرورت هوشیاری مدیران در برخورد با مسائل پیرامونی، مباحثی را مطرح نمود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1034940