parswood
13 بهمن 1401 - 12:40

مصوبه کمیسیون تلفیق درباره شرکت‌های برندینگ

عضو کمیسیون تلفیق پیشنهادی درباره شرکت‌های برندیگ که مورد موافقت اعضای کمیسیون قرار گرفت را تشریح کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1402 در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در توضیح پیشنهاد خود در بودجه سال 1402 گفت: پیشنهاد بنده این بود که حق دلالی که شرکت‌های برندینگ حذف شود.


وی در توضیح شرکت‌های برندیگ گفت: این شرکت‌های واسطه در زمان آقای زنگنه به وجود آمدند و نقش واسط بین جایگاه‌های سوخت و انبارهای شرکت پخش فراورده‌های نفتی را دارند و بابت هر لیتر بنزین 10 تومان دریافت می‌کردند.

عضو کمیسیون تلفیق با بیان اینکه عمده مدیران این شرکت‌های برندینگ بازنشستگان شرکت نفت ایران هستند، ادامه داد:این شرکت‌ها به صورت تشریفاتی و روی کاغذ بنزین را از انبارهای شرکت نفت دریافت و به جایگاه‌های سوخت تحویل می‌دهند که این اقدام ظلم بزرگی به بیت المال است.

حاجی دلیگانی خاطر نشان کرد:البته این شرکت‌ها در زمان راه اندازی وعده‌هایی دادند که در جایگاه‌های سوخت خدماتی را به مردم ارائه دهند که این وعده‌ها نیز عملی نشده است.

عضو کمیسیون تلفیق اظهار کرد:در نهایت اعضای کمیسیون تلفیق با اکثریت آرا موافقت کردند که این شرکت‌ها در سال آینده وجود داشته باشند و نقش واسطه خود را روی کاغذ انجام دهند اما بابت این اقدام تشریفاتی که قبلا 10 تومان بابت هر لیتر اخذ می‌کردند را دیگر از دولت دریافت نکنند.

به گزارش تسنیم، مصوبات کمیسیون تلفیق برای تبدیل شدن به قانون نیاز به تصویب نمایندگان در جلسه علنی و تایید شورای نگهبان دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014714