parswood
11 بهمن 1401 - 19:04

بازگشت ساعت کاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی به روال عادی از فردا

بیرجند- سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی از بازگشت ساعت کاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی به روال عادی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر؛ علیرضا عباس زاده عصر سه شنبه در حاشیه جلسه مشترک ستاد مدیریت بحران و ستاد مدیریت مصرف انرژی استان در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: از فردا چهارشنبه ۱۲ بهمن ماه، با برگشت ساعت کاری به روال عادی، فعالیت کلیه ادارات، دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و … ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه آغاز می‌شود.

وی با اشاره به مصوبات ستاد مدیریت بحران و ستاد مدیریت مصرف انرژی استان تصریح کرد: با عنایت به اینکه تمامی دستگاه‌ها از سوخت جایگزین برای گرمایش استفاده می‌کنند، لذا محدودیت کاهش زمان فعالیت ادارات حسب مصوبه جلسه مشترک ستاد مدیریت بحران و ستاد مدیریت مصرف انرژی استان حذف می‌شود و همه دستگاه‌ها به روال شرایط عادی، فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

معاون عمرانی استاندار از محدودیت‌هایی گفت که در شرایط افت فشار و در راستای مدیریت مصرف انرژی اعمال شده بود و اظهار داشت: در شرایط بحرانی دو سه هفته قبل، درخصوص استفاده صنایع از گاز، محدودیت‌هایی اعمال شد که از هفته گذشته این محدودیت‌ها برای صنایع کوچک و رده سومی برداشته شد.

عباس زاده با تأکید بر اینکه برای هفته جاری و از فردا، محدودیت‌های اعمال شده ویژه صنایع بزرگ هم تقلیل می‌یابد، ادامه داد: این صنایع می‌توانند با ظرفیت ۵۰ درصد از انرژی گاز برای سوخت واحد تولیدی خود استفاده کنند.

وی متذکر شد: با این تصمیم، کلیه واحدهای صنعتی و تولیدی استان عملاً می‌توانند از ظرفیت انرژی گاز برای تولید استفاده نمایند.

سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی استان با قدردانی از همراهی مردم با مصوبات ستاد مدیریت مصرف انرژی و دقت نظری که در مصرف گاز صورت گرفت، اظهار امیدواری کرد: با همکاری مردم در بحث صرفه جویی در مصرف گاز و شرایط دمایی بهتر در روزهای آینده، شاهد برطرف شدن کلیه محدودیت‌ها باشیم.

عباس زاده متذکر شد: علیرغم بهتر شدن شرایط، همچنان بر صرفه جویی در مصرف گاز و برق تأکید داریم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1010964