parswood
10 اسفند 1401 - 11:50

عقب ماندگی خوسف در طرح نهضت ملی مسکن/متقاضیان منتظر پیامک

بیرجند- نایب رئیس شورای اسلامی شهر خوسف با اشاره به عقب ماندن خوسف در طرح نهضت ملی مسکن، گفت: متقاضیان پیامک جهت واریزی اولیه را دریافت نکرده‌اند.

محمد نوروزی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس آمار ارائه شده توسط ادارات راه و شهرسازی و بنیاد مسکن تاکنون هزار و ۳۵۵ نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده و ۶۵۰ نفر تکمیل پرونده کرده‌اند.

نوروزی با اشاره به اینکه متأسفانه به دلیل تعلل بنیاد مسکن اسامی این ۶۵۰ نفر به اداره کل جهت معرفی به بانک انجام نشده است، ادامه داد: متقاضیان پیامک جهت واریزی اولیه را دریافت نکرده‌اند.

وی ادامه داد: طی یک هفته گذشته ۱۸۰ نفر از این طرح به دلیل ارائه اطلاعات غلط و عدم شفاف سازی انصراف داده‌اند که از دادستان محترم به عنوان مدعی‌العموم خواستار رسیدگی به این موضوع هستیم.

عضو شورای شهر خوسف اظهار کرد: ۳۲۷ هکتار تقاضای الحاق به شهر شده که ۱۰۰ هکتار آن در کارگروه استانی در مراحل پایانی قرار دارد.

نوروزی با اشاره به اینکه هیچ گونه نگرانی در خصوص تأمین زمین وجود ندارد، یادآور شد: ۱۴۵ قطعه زمین تحویل بنیاد مسکن شده که تا پایان هفته کار قرعه کشی و واگذاری به متقاضیانی که واریزی اولیه را انجام داده‌اند، انجام خواهد شد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر خوسف با بیان اینکه متقاضیان پس از واریزی اولیه به مبلغ ۴۰ میلیون تومان دیگر واریزی نخواهند داشت، گفت: افراد واجد شرایط هرچه سریع‌تر ثبت نام و پرونده شأن را تکمیل کنند.

وی با بیان اینکه مردم به شایعات در خصوص اقساط سنگین توجه نکرده و از این فرصت ایجاد شده جهت خانه دار شدن استفاده کنند، افزود: تا پایان سال فرصت ثبت نام وجود دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1065892