parswood
10 آذر 1401 - 15:06

تقویت روحیه امید در جامعه مورد توجه ویژه اصحاب رسانه قرار گیرد

بیرجند- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: کار فرهنگی و رسانه‌ای باید تنویر افکار عمومی برای تقویت امید در جامعه را به دنبال داشته باشد که می‌طلبد مورد توجه ویژه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی فرخنده ظهر پنج شنبه در مراسم تجلیل از رسانه‌ها و خبرنگاران برتر در پوشش «اجلاسیه ملی جهادگران» و رونمایی از پوستر چهارمین «جشنواره رسانه‌ای ابوذر خراسان جنوبی» اظهار کرد: اگر قرار است در حوزه رسانه فعالیت فنی، مبنایی و جریان سازی شکل گیرد، باید ظرافت‌ها و جزئیات خبر برای اثرگذاری هر چه بیشتر در ذهن مخاطب، مورد توجه باشد.

وی با اشاره به لزوم توانمند سازی رسانه‌ها در حوزه مقدماتی، بیان کرد: رهبری در گام دوم انقلاب، شکستن محاصره تبلیغاتی را مطرح می‌کنند که می‌طلبد مورد توجه فعالان عرصه فضای مجازی و اصحاب رسانه باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین باید خروجی همه برنامه‌ها در حوزه‌هایی اعم از توانمند سازی ها، جشنواره‌ها و نمایشگاهی اعتماد ملی و جلب رضایت و اعتماد مردم باشد.

وی با بیان اینکه تکیه و اساس و کلید واژه گام دوم انقلاب امید آفرینی است، افزود: کار فرهنگی زمانی اثر بخش است که تنویر افکار عمومی برای تقویت امید در جامعه را به دنبال داشته باشد.

فرخنده با تاکید بر اینکه اقدامات فرهنگی باید استمرار داشته باشد و همه ظرفیت‌های مردمی و نظام در اجرای آن به‌کارگیری شود، اظهار کرد: از رسانه‌ها خواستاریم اهم راهبردهای فرهنگی برای تقویت سلامت و آرامش اجتماعی مورد توجه قرار داده و هرچه بیشتر در حوزه آگاهی بخشی عمومی و تنویر افکار عمومی به منظور ارتقای سطح امید در جامعه قلم فرسایی کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 891657