parswood
13 بهمن 1401 - 12:13

عدم تسویه تیم‌های متمول لیگ برتر با فرنگی‌کاران در آستانه جام باشگاه‌های جهان

در حالی که قرار است جام باشگاه‌های جهان طی روزهای ۱۱ و ۱۲ اسفند در اصفهان برگزار شود، دو تیم متمول و مدعی لیگ برتر هنوز با فرنگی‌کاران خود تسویه حساب لیگ برتر را انجام نداده‌اند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، فینال لیگ برتر فرنگی روز 18 آذر ماه با غلبه سپاهان اصفهان بر فولاد خوزستان و قهرمانی اصفهانی‌ها به اتمام رسید.

دو تیم راه‌یافته به فینال لیگ فرنگی، تنها تیم‌های متمول این لیگ بودند که توانستند قراردادهای نسبتا خوبی با کشتی‌گیران خود منعقد کنند که البته با رقم‌های ثبت‌شده در لیگ برتر آزاد تفاوت چشمگیری داشت و به همین دلیل ستاره‌های فرنگی استقبالی از این رقابت‌ها نکردند.

باوجود فاصله فاحش قراردادهای لیگ برتر آزاد و فرنگی، در اغلب تیم‌های راه یافته به مرحله نیمه نهایی آزاد تسویه حساب کامل انجام شده اما در مورد لیگ فرنگی هنوز این اتفاق رخ نداده است.

بنا به گفته کشتی‌گیران تیم سپاهان، حتی این تیم که قرار است اسفند ماه میزبان جام باشگاه‌های جهان باشد، چیزی در حدود 50 درصد قرارداد اعضای تیمش را پرداخت کرده و تیم فولاد که با توجه به استعفای حمیدرضا گرشاسبی مدیرعاملش، خیلی زود از شرکت در مسابقات باشگاه‌های جهان انصراف داد، هم تا امروز تنها توانسته 30 درصد قرارداد کشتی‌گیرانش را پرداخت کند.

فرنگی‌کاران که با قراردادهای پایین به عضویت تیم‌ها درآمدند، امیدوار هستند که تا پیش از برگزاری جام باشگاه‌های جهان با آنها تسویه حساب کامل اتفاق بیافتد.

باتوجه به اینکه قرار است تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا، بعد از تورنمنت رنکینگ زاگرب مشخص شود، هنوز هیچ کشتی‌گیری برای شرکت در جام باشگاه‌های جهان قرارداد نبسته، ضمن اینکه نماینده شرکت کننده خوزستان در این رقابت‌ها نیز همچنان نامشخص است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014649