parswood
19 بهمن 1401 - 15:57

مشارکت سپاه در آواربرداری مناطق زلزله زده خوی/۱۱۰کمپ دایر شد

ارومیه - فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) گفت: آواربرداری مناطق زلزله زده خوی با مشارکت سپاه در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدتقی اوصانلو ظهر چهارشنبه در گفتگوی خبری در تشریح اقدامات قرارگاه سیدالشهدا (ع) در زمین لرزه شهرستان خوی اظهار کرد: بیمارستان صحرایی با ۱۰۰ تخت بستری، در خوی ایجاد و با ۱۵ دستگاه آمبولانس تجهیز شد و خدمت رسانی با حضور کادر پزشکی متخصص از نخستین ساعات پس از وقوع زلزله آغاز شد.

وی ادامه داد: پس از احداث بیمارستان صحرایی، در اولین اقدام با کمک نیروهای بسیجی و جهادی آوار برداری و خارج کردن مصدومان از زیر آوار را در دستور کار قرار گرفت و در گام بعدی اسکان اضطراری پیگیری شد.

سردار اصانلو اظهار کرد: در این اقدام سپاه در کنار سایر دستگاه‌ها اقدام به برپایی کمپ‌هایی اسکان اضطراری کرد، که در مجموع در شهرستان خوی ۱۱۰ کمپ با حدود ۴۴ هزار چادر برپا شد.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) با اشاره به حضور ۱۰۵ هزار نفر در کمپ‌ها گفت: برای همه کمپ‌ها سرویس‌های بهداشتی، حمام مستقر شده و شرکت برق برای همه کمپ‌ها برق کشی کرده است، ضمن آنکه ۲۰ آشپزخانه سیار نیز در حال خدمت رسانی به مردم هستند و روزانه هشتاد و پنج هزار غذای گرم بین مردم توزیع می‌شود.

سردار اصانلو تصریح کرد: هم اکنون حسینیه‌ها و مساجد در شهرهای اطراف مانند ارومیه هم پذیرای مردم هستند و ۱۲ هزار نفر در حسینیه‌های ارومیه استقرار دارند. همچنین در روستاها خود مردم منازلشان را در اختیار زلزله زدگان قرار داده‌اند و امکاناتی که دارند را با آن‌ها تقسیم کرده‌اند.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) با بیان اینکه هم اکنون ۶۰ گروه جهادی در شهر خوی مشغول فعالیت هستند، گفت: از دو روز پیش که برآورد خسارات توسط بنیاد مسکن تمام شده است یگان‌های مهندسی نیروی زمینی سپاه هم در منطقه مشغول آوار برداری هستند تا فضا برای ساخت و ساز منازل مردم آماده شود. علاوه بر این هم اکنون مصالح مورد نیاز در حال انتقال به شهرستان خوی است.

سردار اوصانلو با بیان اینکه هم اکنون مشکل امنیتی خاصی در شهر وجود ندارد عنوان کرد: برخی مواردی که توسط گروهک‌های ضد انقلاب در فضای مجازی پخش می‌شود اصلاً صحت ندارد و با موارد معدودی سارقان هم برخورد شده است و تا کنون ۱۲ نفر در این رابطه بازداشت شده‌اند و حتی کسی هم آگهی فروش چادر منتشر کرده بود دستگیر شده است. علاوه بر این پلیس با کمک نیروهای بسیجی وظیفه گشت زنی در شهر را بر عهده دارند و از این بابت نگرانی وجود ندارد.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه در پایان عنوان کرد: تا پایان در کنار مردم خوی هستیم و خدمت رسانی به زلزله زدگان تا رفع مشکلات آن‌ها ادامه خواهد داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1027999