parswood
25 دی 1401 - 13:59

دمای منفی ۲۰ درجه در بیرجند/ ورود مجدد توده هوای سرد از آخر هفته

بیرجند- فرماندار بیرجند با بیان اینکه دمای هوای بیرجند تا منفی ۲۰ درجه کاهش یافت، گفت: در آخر هفته جاری دوباره شاهد ورود توده هوای سردی خواهیم بود

علی فاضلی فرد در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت مصرف گاز در این شهرستان اظهار کرد: با ورود توده هوای سرد به کشور و استان در چند روز گذشته شاهد سرمای بسیار شدیدی در شهرستان بیرجند بودیم.

وی با بیان این که دمای هوا در شهرستان بیرجند تا منفی ۲۰ درجه رسید که سبب کاهش فشار گاز شد ، افزود : با برنامه ریزی مناسبی که در چند مرحله انجام شد، ابتدا گاز همه واحد های شهرک صنعتی و بعد از آن گاز اماکن عمومی ، سالن های ورزشی و استخرهای شنا، واحدهای تجاری و کسبه قطع شد.

فرماندار بیرجند با بیان این که همه ادارات هم دو روز در هفته گذشته و دو روز هم در هفته جاری تعطیل شدند، افزود: با توزیع سوخت جایگزین ، گاز همه مرغداری ها و گلخانه های شهرستان قطع شده است .

فاضلی در باره گاز مصرفی نانوایی ها و استفاده از سوخت جایگزین در آنها تصریح کرد: به دلیل این که برای همه نانوایی ها امکان استفاده از سوخت جایگزین جز در تعداد محدودی از نانوایی ها نبود، نتوانستیم گاز آنها را قطع کنیم اما تعدادی مشعل تهیه شد تا با تصمیمی که در کارگروه مدیریت بحران گرفته خواهد شد در چند منطقه شهر بیرجند از سوخت جایگزین در نانوایی ها استفاده شود.

وی با اشاره به این که جز مصرف خانگی ، گاز همه مکان های دیگر در این شهرستان قطع شده است، گفت: با همکاری مدیران همه دستگاهای اجرایی مربوط و اطلاع رسانی به موقعی که در این زمینه شد، پویش هم دلی باهمراهی مردم اجرا شد و توانستیم شب های سخت را پشت سر بگذاریم.

وی اظهار کرد: هرچند در مواردی با افت فشار در شهرستان مواجه شدیم اما با اقدام به موقع تیم های امدادی شرکت گاز ، این مشکل در کمترین زمان رفع شد.

به گفته وی امروز وضعیت شهرستان از نظر شدت سرما نسبت به روزهای گذشته بهتر است و در روزهای آینده هوا کمی گرم خواهد شد اما در آخر هفته دوباره شاهد ورود توده هوای سردی خواهیم بود که همرا با باران و برف خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 978242